Implanty zębów Warszawa

W gabinecie stomatologicznym Implant-Art bardzo dużą uwagę poświęcamy poprawie samopoczucia u pacjentów, którzy zmagają się z większymi lub mniejszymi brakami w uzębieniu. Czasami dotyczy to jednego, a czasami kilku zębów. Dzięki temu staliśmy się jedną z najbardziej znanych klinik implantologicznych w stolicy.

Implant zęba stanowi sztuczny korzeń (tytanowa śruba) umocowany w kości na której umieszcza się później sztuczny ząb – dopasowany kształtem i kolorem do reszty uzębienia. Implant zęba wykonuje się z tytanu – materiału biozgodnego, który organizm ludzki uznaje za integralną, naturalną część uzębienia. Minimalizuje to nie tylko ryzyko zakażenia lub infekcji, ale także możliwość nieprzyjęcia się implantu zęba czyli naszego nowego sztucznego zęba. Implanty dentystyczne zęba stanowią doskonałą alternatywę dla pozostałych uzupełnień protetycznych, zarówno jeśli chodzi o uzupełnienie pojedynczego zęba jak i ich większej ilości – dzięki nim możemy na stałe uzupełnić braki zębów, uzyskując przy tym jak najbardziej naturalny i przede wszystkim trwały efekt.

Wszczepianie implantu stomatologicznego zęba to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia bezzębia, która zastąpi ubytki jednego lub większej ilości zębów. Uzupełnione w ten sposób zęby są nie do odróżnienia z naturalnymi zębami. Zęby odbudowane na implantach są wygodnym rozwiązaniem na długie lata. Takie zęby to doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort w związku z brakującymi elementami w uzębieniu, ale nie są przy tym zwolennikami tradycyjnych metod uzupełniania braku zębów np. leczenia protetycznego czyli przykładowo krępującej protezy ruchomej. Implanty zębów zostały docenione przez pacjentów za doskonałe imitowanie naturalnych zębów nie tylko pod względem wyglądu, ale też pełnionych funkcji.

Wszczepianie implantu zębowego – przebieg leczenia

dobry implantolog, Wszczepianie implantu zębowego - przebieg leczenia

Etap I

Wszczepianie implantu zębów rozpoczyna się od konsultacji stomatologicznej, podczas której lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, sprawdza stan uzębienia i całej jamy ustnej, a także bada jego warunki kostne. Jeśli specjalista nie widzi przeciwwskazań do wykonania zabiegu implantacji, pobiera wycisk protetyczny pod przyszły, sztuczny ząb i ustala z pacjentem jego kolor.

Etap II

Właściwy proces wszczepiania implantu rozpoczyna się od zabiegu chirurgicznego, podczas którego chirurg stomatologiczny wywierca otwór w kości. Stanowi on miejsce na wkręcany w następnej kolejności implant.

Etap III

Wszczepianie implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – tak, aby cały zabieg był dla pacjenta jak najmniej bolesny. Po wszystkim lekarz sprawdza czy implant jest stabilny, a następnie zaszywa ranę.

Etap IV

Na tym etapie lekarz odsłania implant i wkręca śrubę gojącą.

Etap V

Mniej więcej po 3-6 miesiącach od wszczepienia implantu, można zająć się odbudową protetyczną. Dzięki pobranym wcześniej wyciskom protetycznym, implantolog w ostatnim etapie mocuje sztuczny w jamie ustnej pacjenta i informuje go, jak postępować na co dzień z higieną ust. 

Wszczepianie implantu stomatologicznego to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia bezzębia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort w związku z brakującymi elementami w uzębieniu, ale nie są przy tym zwolennikami tradycyjnych metod leczenia protetycznego np. proteza ruchoma. Implanty zębów zostały docenione przez pacjentów za doskonałe imitowanie naturalnych zębów nie tylko pod względem wyglądu, ale też pełnionych funkcji.

W Implant-art robimy odbudowy na implantach całego uzębienia jak i pojedynczych braków.

Dobry implantolog Warszawa

Dobry implantolog Warszawa
Na zdjęciu: dr Piotr Stępień - lek. stomatolog, chirurg implantolog, specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, protetyk
dr Piotr Stępień – Specjalista chirurgii stomatologicznej, implantolog, protetyk

Implantologia to dziedzina stomatologii, która w ostatnich latach rozwinęła się bardzo intensywnie. Dzięki postępowi technologicznemu, możliwe jest obecnie efektywne zastąpienie braków w uzębieniu przy użyciu implantów stomatologicznych. Wprowadzenie implantów śródkostnych stanowi trwałe rozwiązanie, które znacząco poprawia jakość życia Pacjentów borykających się z brakami w uzębieniu lub całkowitym bezzębiem. Implanty zębów nie tylko przywracają naturalny wygląd uzębienia, ale także efektywnie przywracają funkcje brakujących zębów, takie jak żucie i artykulacja. Zarówno aspekty praktyczne, jak i estetyczne implantów stomatologicznych przyczyniają się do wzrastającej popularności tych zabiegów, a nasza nowoczesna klinika zaoferuje Państwu najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania, jakie są obecnie dostępne. W miarę rozwoju implantologii na rynku pojawia się coraz więcej różnych systemów implantologicznych. W naszej klinice stosujemy z powodzeniem implanty renomowanych firm, będących najbardziej uznanymi i cenionymi markami na świecie. Implanty stomatologiczne objęte są dożywotnią gwarancją.

Implant zębowy to niewielka, stożkowata śruba wykonana z biokompatybilnych materiałów, takich jak tytan lub cyrkon, co zapewnia jej wieloletnią trwałość w środowisku, jakim jest ludzka szczęka. Dzięki odpowiedniej budowie i materiałowi jakim jest tytan, organizm uważa implant zębowy za część własnej tkanki i łączy się z nim na stałe. Po umieszczeniu śruby trwale w kości, może ona efektywnie zastąpić naturalny korzeń zęba na wiele lat. Do implantu można przymocować różne elementy protetyczne, takie jak most porcelanowy czy sztuczny ząb, zwany potocznie koroną, przywracając pełny uśmiech, niezależnie od problemu, z którym zmaga się Pacjent. Implantolodzy naszej kliniki Implant-Art przygotują dla Państwa odpowiednie rozwiązanie i dołożą starań, aby było ono trwałe na lata. Zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy implantologów, którzy pomogą Państwu w każdym przypadku, gdy potrzebny jest implant stomatologiczny. Może być on dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach takich jak: brak pojedynczego zęba lub kilku zębów, a także w przypadku całkowitej utraty uzębienia.

Nasi implantolodzy wszczepiają implanty u dorosłych pacjentów z ubytkami w uzębieniu, zapewniając im wsparcie protetyczne. Dzięki nowoczesnym technologiom, zabieg ten przeprowadzany jest w komfortowych warunkach, bez odczuwania bólu czy dyskomfortu. Implanty zębowe charakteryzują się zarówno trwałością, wygodą, jak i estetyką. Ponadto działają na równi z naturalnymi zębami, zapewniając swobodne jedzenie i żucie. Co istotne, starannie utrzymane implanty stomatologiczne, służą przez wiele lat w doskonałym stanie. Każdy Pacjent jest w naszej klinice indywidualnie konsultowany, otrzymując wszelkie informacje dotyczące jego przypadku. Nasi implantolodzy są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania odnośnie wstawienia implantów stomatologicznych oraz uwzględnić Państwa sugestie i opinie, aby cały proces przebiegał w sposób idealny.

Z kliniką Implant-Art zrealizujesz swoje marzenia o pięknym uzębieniu. Podczas spotkania otrzymasz nie tylko dokładne informacje dotyczące stanu zdrowia Twojej jamy ustnej, ale również otrzymasz ogólny plan leczenia, niezależnie czy chodzi tylko o wstawienie implantów, czy także o inne zabiegi lub leczenie. Nasi implantolodzy zaprezentują także inne alternatywne możliwości, jeżeli będą dostępne w Państwa przypadku.

Specjalizacje

Gabinetu IMPLANT-Art, Warszawa Mokotów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)