Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna ma bardzo duże znaczenie w zapobieganiu wielu chorobom zębów, przyzębia oraz całej jamy ustnej. Dlatego w gabinecie stomatologicznym Implant-Art wiele uwagi poświęcamy działaniom profilaktycznym w postaci kontroli stanu uzębienia naszych pacjentów, instruktażowi prawidłowej higieny jamy ustnej, usuwaniu osadu oraz kamienia nazębnego, a także przeprowadzaniu zabiegów fluoryzacji czy lakowania zębów.

W ramach profilaktyki stomatologicznej wykonujemy następujące zabiegi:

Skaling

Jest to zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego przy pomocy specjalistycznego urządzenia ultradźwiękowego. Kamień, który powstaje na zębach w wyniku działania związków zawartych w naszej ślinie, kawie czy herbacie, wymaga regularnego usuwania – to pozwoli nam uchronić się nie tylko przed przykrym zapachem z ust, ale też chorobami dziąseł np. paradontozą.

Piaskowanie zębów

To zabieg, który ma na celu usunięcie osadu i przebarwień na zębach, powstałych w wyniku palenia papierosów, a także częstego spożywania kawy lub herbaty, które jednocześnie nie zamieniły się jeszcze w kamień nazębny. Piaskowanie wykonuje się przy pomocy piaskarki wodnej, która pozwala na dokładne usunięcie osadu nie tylko z powierzchni zębów, ale też przestrzeni międzyzębowych.

Lakowanie zębów

Jest to zabieg, który polega na pokryciu (uszczelnianiu) bruzd i zagłębień w zębach. Ma on na celu zapobieganie dostawania się nadmiernej ilości resztek pokarmu w szczeliny zębowe, a co za tym idzie rozwoju bakterii i powstawania próchnicy. Zabieg ten szczególnie polecamy naszym najmłodszym pacjentom, u których pojawiają się już zęby stałe.

Fluoryzacja

Zabieg fluoryzacji, inaczej lakierowania, polega na pokryciu powierzchni wszystkich zębów preparatem, który zawiera wysoką zawartość fluoru. Wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych w celu wzmocnienia zębów i zwiększenia ich odporności przed próchnicą. Fluoryzację przeprowadza się rutynowo po każdym zabiegu oczyszczania zębów, a także podczas leczenia chorób przyzębia.

ICON – infiltracja próchnicy

Zabieg ten umożliwia leczenie próchnicy początkowej charakteryzującej się białym odwapnieniem szkliwa (tzw. plamą próchnicową) bez konieczności borowania.
Metodą tą można również usuwać białe plamy na zębach np. po leczeniu ortodontycznym lub zmiany wrodzone.

Leczenie metodą infiltracji ICON przebiega w następujący sposób:

  1. Za pomocą żelu powierzchnia zęba jest przygotowywana do nałożenia płynnej akrylowej substancji na białe plamki.
  2. Płynna substancja wchłania się w głąb zęba wypełniając drobne uszkodzenia.
  3. Po utwardzeniu poprzez naświetlanie białe plamki przestają być widoczne, a ubytki trwale wypełnione.

Leczenie trwa dwadzieścia minut i jest zakończone podczas jednej wizyty u dentysty.

Seal&Protect

To zabieg, który wykonuje się przy usuwaniu nadwrażliwości zębów. Seal&Protect jest światłoutwardzalnym lakiem, wykorzystywanym do ochrony odsłoniętych obszarów zębiny korzeniowej. Wzmacnia on struktury zębiny i zmniejsza jej ścieralność, a także zwalcza problem nadwrażliwości szyjek zębowych.

Specjalizacje

Gabinetu IMPLANT-Art, Warszawa Mokotów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)