Protetyka

Pacjentom, którzy chcieliby odtworzyć swoje pierwotne warunki zgryzowe po utracie zębów lub ich silnym uszkodzeniu, proponujemy wykonywanie zabiegów z zakresu protetyki stomatologicznej. Zajmujemy się również rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia po przebytych operacjach plastycznych czy onkologicznych.

Nasze zęby przez całe życie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które wywołują zmiany w ich strukturze i budowie, a także powodują ich wypadanie. Protetyka stomatologiczna jest jednym ze sposobów na przywrócenie zębom ich pierwotnej estetyki oraz funkcjonalności. Nowoczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz metod leczenia protetycznego i korygowania uszkodzonych lub niewłaściwie położonych zębów np. korony porcelanowe, pełnoceramiczne lub tymczasowe, licówki kompozytowe lub pełnoceramiczne, protezy akrylowe, szkieletowe lub acetalowe. Uzupełnienia protetyczne są też często stosowaną alternatywą dla implantów dentystycznych.  

Protezy zębowe mogą mieć charakter:

  • stały, których nie można usunąć z ust,
  • ruchomy (proteza wyjmowana),
  • lub kombinowany, gdy protezy ruchome łączy się z uzupełnieniami stałymi.

Leczeniu protetycznemu może poddać się każdy, bez względu na wiek – proponujemy je młodszym pacjentom, którzy zmagają się z pojedynczymi brakami w uzębieniu, jak i tym starszym, u których poza postępującym procesem wypadania zębów, pojawia się problem dolegliwości bólowych ze strony stawów żuchwowo-skroniowych, wydłużania lub przemieszczania się zębów. Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym technikom stomatologicznym i kosmetycznym, jesteśmy w stanie sprawić, że uzupełnienia protetyczne nie będą niczym różnić się od naturalnego uzębienia.

Przy leczeniu protetycznym w gabinecie stomatologicznym Implant-Art istotnym punktem działań jest wyeliminowanie wszelkich ubytków w uzębieniu pacjenta. Uzębienie, które jest niepełne – posiada braki i ubytki – może nie tylko negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, ale również pogorszyć wizerunek i jakość życia. Ubytki w uzębieniu mogą bowiem doprowadzić do takich problemów, jak: trudności w mowie czy zaburzenia w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych.

Nasi stomatolodzy i implantolodzy współpracują z najlepszymi laboratoriami protetycznymi, dzięki czemu są w stanie zaoferować swoim pacjentom bezpieczne i praktyczne rozwiązania protetyczne.

Specjalizacje

Gabinetu IMPLANT-Art, Warszawa Mokotów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)