Protezy zębowe Warszawa – koncepcja all-on-4*

- rozwiązaniem leczenia implantoprotetycznego opartego na 4 implantach
*nazwa koncepcji jest własnością Nobel Biocare i wszelkie prawa towarowe są ich własnością.

Często pacjenci zmagają się z uzupełnieniami ruchomymi typu proteza akrylowa czy szkieletowa. Podczas noszenia ich spotykamy się w wieloma problemami.
Obawiamy się wypadnięcia, przesunięcia, efektu estetycznego a zakładanie sztucznego podniebienia powoduje u nas odruch wymiotny. Wymieniać można bez końca.

Czy ten problem dotyczy również Ciebie? Jesteś nieszczęśliwym posiadaczem jednej z tych protez? Nie pamiętasz już jak to jest jeść i gryźć bez obaw?

A co jeśli powiemy, że mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie problemów?

Dzięki tej metodzie można odbudować cały łuk zębowy zarówno górny jak i dolny za pomocą 4 lub 6 i 8 implantów. W przypadku wystarczających warunków kostnych – tylko 4 im-planty!

Czy to nie brzmi wspaniale?

Koniec długiego procesu leczenia i ciągnącego się w nieskończoność bólu!
Zęby zainstalowane na implantach bardzo przypominają zęby naturalne.

Konstrukcje mostu na implantach mogą być przykręcane do implantów lub cementowane.

Materiał z których wykonana jest ta superastruktura może być porcelanowa lub pełnoceramiczna, kompozytowa lub akrylowa. Wybór należy do Ciebie.

Metoda All-on-4 jest stosowana w przypadkach całkowitego lub częściowego bezzębia, uzębienia resztkowego, które nie rokuje już na przyszłość i zęby własne nie są już wystarczającymi filarami do podpierania protez czy wykonania innych uzupełnień stałych. Ale co najważniejsze, są dla każdego, kto ma już dość noszenia protez ruchomych!

Metamorfoza 1

Metamorfoza 2

Metamorfoza 3

Metamorfoza 4

Metamorfoza 5

Metamorfoza 6

Metamorfoza 7

Metamorfoza 8

Metamorfoza 9

Jak wygląda przebieg procesu?

I etap

W pierwszej kolejności musisz przyjść do nas na konsultację. Opcjonalnie wykonamy higienizację (usunięcie kamienia i osadów) co pozwoli nam ocenić stan zębów i dziąseł. Nasz ekspert wykona badanie tomograficzne w celu zbadania kości szczęk. Jeśli z jakiegoś powodu nie zalecimy wykonania protezy tą metodą – zaproponujemy inne rozwiązanie oraz określimy dokładny kosztorys całego leczenia.

II etap

W pierwszym etapie zabiegu mocujemy implanty oraz usuwamy uzębienie resztkowe. W przypadku niewystarczających warunków kostnych wykonujemy odbudowę kości. W zależności od tego zabieg ten może również odbyć się bezpłatowo za pomocą wcześniej przygotowanego szablonu chirurgicznego w programie Simplant. Daje on możliwość dokładnego zaplanowania i zaprojektowania przyszłej pracy a nawet przygotowanie mostu tymczasowego który zostanie przykręcony do implantów tuz po ich wprowadzeniu na tej samej wizycie. Dzięki temu nie musisz się martwić brakiem uzębienia przez okres gojenia. Zabieg jest bezbolesny, bardziej komfortowy dla pacjenta, dużo szybszy i nie wymaga zakładania szwów.

III etap

Po okresie gojenia implantów (ok 10 tygodni) przystępujemy do wykonywania pracy ostatecznej. Na tej wizycie zdejmujemy most tymczasowy i pobieramy wyciski pod most ostateczny. Zęby własne przed zabiegiem lub zęby tymczasowe służą do wykonania prowizorium (tym-czasowego mostu) który przymierzamy w ustach pacjenta oceniając wygląd, estetykę, fonie i zgryz. W przypadku kiedy prowizorium spełnia nasze oczekiwania i wszystkie ewentualne poprawki zostały naniesione w pracowni protetycznej zostaje wykonany most porcelanowy. Ostateczna praca najczęściej odbudowuje pełny łuk zębowy i ma 12 zębów. Po całym procesie dowiesz się dokładnie jak dbać o swoje nowe, piękne zęby.

 • Badania pokazują, że metoda all-on-4 jest skuteczna w ponad 98%.
 • Kiedy dbasz o swój nowy uśmiech możesz cieszyć się nim przez lata.
 • Nigdy więcej ubytków i nieestetycznych zębów!
 • Porcelanowe zęby są odporne na próchnicę, więc nie musisz się martwić o częste wizyty u dentysty.
 • Jedyne o czym nie możesz zapomnieć, to kontrole w klinice i codzienne dbanie o higienę.
 • By proteza służyła Ci przez długie lata, pamiętaj również, by o nią właściwie dbać. Pracy tej nie zniszczą bakterie, ale zła higiena lub stany zapalne dziąseł, mogą przyczynić się do problemów.
 • Jak widzisz, przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz cieszyć się idealnymi zębami do końca życia!
 • Odzyskasz uśmiech i pewność siebie.
 • Implanty i zamocowane na nich zęby są założone w tym samym dniu.
 • Będziesz w stanie normalnie jeść nawet twarde, trudne do pogryzienia pokarmy.
 • Warunki kostne u większość pacjentów pozwalają na wykonanie tego typu leczenia.
 • Nigdy więcej bólu zębów czy wypadającej i ruchomej protezy.
 • Jest tańsze niż tradycyjne leczenie implantologiczne.
 • Jest to rozwiązanie na wiele, wiele lat!

Bez względu na wiek,
Zadbaj o swój uśmiech, komfort i radość życia!

Istnieje kilka przypadków, gdy takie protezy zębowe nie są zalecane. Między innymi, jeśli jesteś:

 • kobietą w ciąży,
 • osobą ze znaczną utratą kości (brak możliwości przeszczepu kości),
 • nałogowym palaczem,
 • osobą z bruksizmem,
 • osobą z zaawansowaną cukrzycą
 • osobą, która doznała zawału serca

Koncepcja all-on-4* jest trwałym rozwiązaniem leczenia bezzębia. Przy standardowych protezach musisz unikać twardych pokarmów. Należy również wyjmować protezę na noc i regularnie ją czyścić. Dzięki all-on-4 możesz cieszyć się życiem tak samo, jak wtedy, gdy miałeś swoje naturalne zęby.


Aby przeprowadzić zabieg implantacji wymagany jest dobry stan zdrowia pacjenta, odpowiednia gęstość kości oraz pacjent powinien być wolny od wszelkich chorób dziąseł. Najlepiej też, jeśli pacjent nie jest palaczem. Kandydaci do implantów all-on-4 są najczęściej bez-zębni (stracili wszystkie zęby) lub prawie bezzębni.


W większości przypadków procedura koncepcja all-on-4* nie wymaga przeszczepu kości. Specjalne implanty dentystyczne mogą być stosowane do bezpośredniego ich zakotwiczenia w zatoce. Jednak możliwe jest, że dentysta będzie sugerować wykonanie przeszczepu kostnego, aby uniknąć problemów w utrzymaniu protezy koncepcja all-on-4*.


Po zainstalowaniu implantów potrzebny jest czas adaptacji implantu do dziąsła który trwa zwykle 4-6 miesięcy. W tym okresie implant łączy się z Twoją kością. Po tym czasie jesteś gotowy na zainstalowanie 12-sto punktowego mostu na implantach.


Tymczasowa proteza jest wykonana z akrylu, chociaż istnieją pewne alternatywne systemy, ale są one rzadko używane. Proteza tymczasowa może być używana maksymalnie do 6 miesięcy.


Pracujemy głównie na implantach firmy Ankylos, Straumann, MIS które posiadają dożywotnią gwarancję.


Po zabiegu implantacji otrzymasz tymczasową protezę, dzięki czemu bezpośrednio po za-biegu będziesz mógł wrócić do swoich codziennych czynności. Po 4-6 miesiącach leczenia i integracji implantu otrzymasz stałą protezę.


Procedura samej implantacji trwa około 2-3 godzin na jeden łuk. Cały proces leczenia trwa pół roku. Po tym czasie instalowany jest 12-sto punktowy most mocowany na implantach.


Procedura koncepcja all-on-4* oferuje najbardziej naturalny wygląd uzębienia ze wszystkich dostępnych rozwiązań na rynku. Zęby wyglądają i są w odczuciu tak samo wygodne i praktyczne jak naturalne zęby. Nikt nie będzie w stanie zobaczyć najmniejszej różnicy!Protezy zębów Warszawa ul. Puławska 228 lok.11 Implant-Art Piotr Stępień. Wiemy jak ważną kwestią dla każdego pacjenta są własne zęby. Niestety z upływem lat lub z powodu wypadku zdarzają się sytuacje, w których nie możemy już liczyć na własne uzębienie i wtedy należy szukać rozwiązań alternatywnych, którym są na przykład protezy zębów. Zapraszamy na konsultację do naszej przychodni Warszawa ul. Puławska 228 lok.11, w której wykonamy zabieg usuwania osadów i kamienia w celu zapoznania się z faktycznym stanem Państwa uzębienia oraz dziąseł, aby rozważyć czy protezy zębów są dobrym rozwiązaniem w Państwa przypadku. Następnie wykonamy badanie tomograficzne w celu określenia stanu kości szczęk, aby dobrać najlepsze protezy zębów dla Państwa stanu uzębienia. Jeżeli z jakiegoś powodu protezy zębów nie będą mogły być wykonane koncepcją all-on-4*, zaproponujemy Państwu inne rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu Implant-Art, Protezy zębów Warszawa ul. Puławska 228 lok. 11.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)