Wybielanie zębów

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to rzecz, która nigdy nie wychodzi z mody. Niestety ciężko jest utrzymać taki efekt przy współczesnym stylu życia. Czerwone wino, dym papierosowy, osad z kawy czy po prostu niezdrowa dieta powodują, że naszych zębach bardzo często pojawiają się nieestetyczne i trwałe przebarwienia, których pozbyć możemy się tylko i wyłącznie przy pomocy wybranych urządzeń stomatologicznych. W gabinecie stomatologicznym Implant-Art przebarwienia na zębach usuwa się specjalistycznymi preparatami na bazie utleniaczy. Podstawowym warunkiem przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów jest uprzednie wyleczenie oraz dokładne oczyszczenie uzębienia pacjenta.

Istnieją dwie popularne metody wybielania zębów:

  • profesjonalne wybielanie wykonywane w gabinecie za pomocą lampy,
  • wybielanie wykonywane samodzielnie przez pacjenta w domu metodą nakładkową.

Przy każdej z tych metod wykorzystuje się tę samą czynną substancję, czyli nadtlenek wodoru. Jednak jej największe stężenie występuje podczas wykonywania zabiegu w gabinecie stomatologicznym, dając tym samym najlepszy efekt wybielania zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najszybszy sposób na uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu. W Implant-Art zabieg ten wykonuje doświadczony stomatolog, który całą procedurę rozpoczyna od dokładnej oceny stanu uzębienia pacjenta oraz ustalenia możliwej do uzyskania kolorystyki zębów. Wykonanie zabiegu wybielania poprzedza dokładne oczyszczenie zębów tradycyjnymi metodami (piaskowanie lub skaling). Przed wybielaniem zębów zabezpiecza się dziąsła przed podrażnieniami specjalną substancją, a następnie na powierzchnię zębów nakłada żel z dużą zawartością nadtlenku wodoru i przystępuje się do naświetlania uzębienia lampą. Cały zabieg trwa około 45-60 min. U pacjentów, którzy mają do czynienia z mocnymi przebarwieniami na zębach, często istnieje konieczność powtórzenia zabiegu w celu osiągnięcia pożądanych efektów.

Wybielanie zębów, teeth whitetning, Implant-Art, Warszawa Mokotów

Po przeprowadzeniu zabiegu wybielania zębów pacjent powinien przejść na tzw. białą dietę – na okres wyznaczony przez stomatologa. W tym przypadku oznacza to konieczność spożywania potraw jedynie w białym kolorze oraz unikaniu produktów, które mogłyby zabarwić zęby np. czerwone wino, jagody, cytrusy. Po wykonaniu zabiegu zęby mogą wykazywać nadwrażliwość na zimno, dlatego zalecamy, by przez pewien czas stosować specjalistyczne pasty zmniejszające tę dolegliwość.

Specjalizacje

Gabinetu IMPLANT-Art, Warszawa Mokotów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie: Polityka prywatności (RODO)