W gabinecie stomatologicznym Implant-Art bardzo dużą uwagę poświęcamy poprawie samopoczucia u pacjentów, którzy zmagają się z większymi lub mniejszymi brakami w uzębieniu. Czasami dotyczy to jednego, a czasami kilku zębów. Dzięki temu staliśmy się jedną z najbardziej znanych klinik implantologicznych w stolicy.


Implanty zębów Warszawa ul. Puławska 228


Implant zęba stanowi sztuczny korzeń (tytanowa śruba) umocowany w kości na której umieszcza się później sztuczny ząb – dopasowany kształtem i kolorem do reszty uzębienia. Implant zęba wykonuje się z tytanu – materiału biozgodnego, który organizm ludzki uznaje za integralną, naturalną część uzębienia. Minimalizuje to nie tylko ryzyko zakażenia lub infekcji, ale także możliwość nieprzyjęcia się implantu zęba czyli naszego nowego sztucznego zęba. Implanty dentystyczne zęba stanowią doskonałą alternatywę dla pozostałych uzupełnień protetycznych, zarówno jeśli chodzi o uzupełnienie pojedynczego zęba jak i ich większej ilości – dzięki nim możemy na stałe uzupełnić braki zębów, uzyskując przy tym jak najbardziej naturalny i przede wszystkim trwały efekt.

Wszczepianie implantu stomatologicznego zęba to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia bezzębia, która zastąpi ubytki jednego lub większej ilości zębów. Uzupełnione w ten sposób zęby są nie do odróżnienia z naturalnymi zębami. Zęby odbudowane na implantach są wygodnym rozwiązaniem na długie lata. Takie zęby to doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort w związku z brakującymi elementami w uzębieniu, ale nie są przy tym zwolennikami tradycyjnych metod uzupełniania braku zębów np. leczenia protetycznego czyli przykładowo krępującej protezy ruchomej. Implanty zębów zostały docenione przez pacjentów za doskonałe imitowanie naturalnych zębów nie tylko pod względem wyglądu, ale też pełnionych funkcji.Wszczepianie implantu zębowego - przebieg leczenia


Wszczepianie implantu zębowego - przebieg leczenia:

Etap I

Wszczepianie implantu zębów rozpoczyna się od konsultacji stomatologicznej, podczas której lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, sprawdza stan uzębienia i całej jamy ustnej, a także bada jego warunki kostne. Jeśli specjalista nie widzi przeciwwskazań do wykonania zabiegu implantacji, pobiera wycisk protetyczny pod przyszły, sztuczny ząb i ustala z pacjentem jego kolor.

Etap II

Właściwy proces wszczepiania implantu rozpoczyna się od zabiegu chirurgicznego, podczas którego chirurg stomatologiczny wywierca otwór w kości. Stanowi on miejsce na wkręcany w następnej kolejności implant.

Etap III

Wszczepianie implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym - tak, aby cały zabieg był dla pacjenta jak najmniej bolesny. Po wszystkim lekarz sprawdza czy implant jest stabilny, a następnie zaszywa ranę.

Etap IV

Na tym etapie lekarz odsłania implant i wkręca śrubę gojącą.

Etap V

Mniej więcej po 3-6 miesiącach od wszczepienia implantu, można zająć się odbudową protetyczną. Dzięki pobranym wcześniej wyciskom protetycznym, implantolog w ostatnim etapie mocuje sztuczny w jamie ustnej pacjenta i informuje go, jak postępować na co dzień z higieną ust. 

Wszczepianie implantu stomatologicznego to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia bezzębia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają dyskomfort w związku z brakującymi elementami w uzębieniu, ale nie są przy tym zwolennikami tradycyjnych metod leczenia protetycznego np. proteza ruchoma. Implanty zębów zostały docenione przez pacjentów za doskonałe imitowanie naturalnych zębów nie tylko pod względem wyglądu, ale też pełnionych funkcji.

Wszczepianie implantu stomatologicznego

W Implant-art robimy odbudowy na implantach całego uzębienia

jak i pojedynczych braków.

 odbudowy na implantach

odbudowy na implantach