Implanty to…

Implant zastępuje wyłącznie naturalny korzeń zęba. Umieszczany jest w kości szczęki, następnie nakładany jest na niego łącznik, do którego mocuje się koronę imitującą ząb.

 

Implanty stomatologiczne są wytrzymałe i funkcjonalne. Chronią one tkanki zębów i kości, dają możliwość jedzenia zróżnicowanych produktów spożywczych oraz zwiększają estetykę wyglądu twarzy i dodają pewności siebie.

 

Leczenie implantologiczne składa się z trzech etapów:

 

  1. lekarz przeprowadza dokładny wywiad ogólnolekarski. Wykonane zostają badania radiologiczne, które pozwalają ocenić warunki kostne. Jeżeli nie ma przeciwwskazań można przejść do etapu drugiego.
  2. Jest to zabieg chirurgiczny podczas którego w kości wywiercany jest otwór – w nim umieszczony zostaje implant.Gdy wszczep zintegruje się z kością (czas integracji 3-6 miesięcy) następuje jego odsłonięcie poprzez nacięcie.
  3. Na tym etapie pobierany jest wycisk. Następnie w pracowni protetycznej na jego podstawie wykonywany jest filar, na którym mocuje się koronę również wykonaną u protetyka.

 

Bardzo ważne jest zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej przez cały okres użytkowania implantów oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa.